Dzisiaj jest 26 lut 2020, 09:19

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
 Wibracje i drżenie kasty 
Autor Wiadomość
Nowy Użytkownik

VIN: WDB2112261A714746
Mercedes: w211
Witam. Posiadam w211 3.2 cdi rzędówkę, skrzynię automat pięciobiegową 722.6
Problem z moim autem jest taki, że odpalony czy zimny czy ciepły całe auto mocno drży.
Najbardziej na wciśniętym hamulcu i włączonym D a najmniej na wciśniętym hamulcu na włączonym R. W czasie jazdy czym wyższe obroty tym drżenie mniejsze. Mechanik wymienił wszystkie 3 poduszki na nowe BOGE, przez krótki czas drżenie trochę się zmniejszyło lecz całkowicie nie ustąpiło. Po paru set kilometrach drżenie jest takie samo jak przed wymianą poduszek. Nagrzany drży trochę słabiej ale jest odczuwalne znacznie. Jak wjeżdżam na dziury przy uginaniu się przedniego zawieszenia drżenie się wzmacnia. Jak skręcam ostro na zakręcie w prawo to drżenie słabnie. Kupiłem drugą skrzynię z wandlerem, bo mechanik stwierdził że może to być problem skrzyni lub sprzęgła. Niestety drżenie bez zmian. W drugiej skrzyni dodatkowo występuję taki objaw jak delikatnie przyspieszam to między 1200 a 2000 obrotów skrzynia szarpie.
Powiedzcie mi też koledzy czy poduszka prawa i lewa są takie same czy się różnią bo spotkałem się z różnymi opiniami.

27 sty 2019, 19:18
VIP
Awatar użytkownika

VIN: WDB2112221A******
Mercedes: S211 320CDI
Przeczytasz regulamin forum i zastosujesz się do niego?
Chyba Ci umknął.

27 sty 2019, 21:45
Nowy Użytkownik

VIN: wdb2112261a352587
Mercedes: w211 320cdi
damian_zwiazek pisze:
Witam. Posiadam w211 3.2 cdi rzędówkę, skrzynię automat pięciobiegową 722.6
Problem z moim autem jest taki, że odpalony czy zimny czy ciepły całe auto mocno drży.
Najbardziej na wciśniętym hamulcu i włączonym D a najmniej na wciśniętym hamulcu na włączonym R. W czasie jazdy czym wyższe obroty tym drżenie mniejsze. Mechanik wymienił wszystkie 3 poduszki na nowe BOGE, przez krótki czas drżenie trochę się zmniejszyło lecz całkowicie nie ustąpiło. Po paru set kilometrach drżenie jest takie samo jak przed wymianą poduszek. Nagrzany drży trochę słabiej ale jest odczuwalne znacznie. Jak wjeżdżam na dziury przy uginaniu się przedniego zawieszenia drżenie się wzmacnia. Jak skręcam ostro na zakręcie w prawo to drżenie słabnie. Kupiłem drugą skrzynię z wandlerem, bo mechanik stwierdził że może to być problem skrzyni lub sprzęgła. Niestety drżenie bez zmian. W drugiej skrzyni dodatkowo występuję taki objaw jak delikatnie przyspieszam to między 1200 a 2000 obrotów skrzynia szarpie.
Powiedzcie mi też koledzy czy poduszka prawa i lewa są takie same czy się różnią bo spotkałem się z różnymi opiniami.

poduszki dobieramy po nr vin

28 sty 2019, 10:47
Nowy Użytkownik

Witam.

Kupiłem poduszki pod silnik w serwisie Mercedesa, dobrane po vinie.
Na razie problem ustał. Zobaczymy jak będzie po przejechaniu paru tysięcy kilometrów.

12 lut 2019, 12:51
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDB2112871B333348
Mercedes: S211/W202
Wystarczyły tylko poduszki pod silnik?
U siebie też zauważyłem że na N wszystko fajnie cicho, na D i hamulcu czy holdzie auto wibruje i słyszę różnicę.
Pewnie też mam trochę pi**** z tymi dźwiękami, ale jak to tylko poduszki to chętnie bym wymienił dla ciszy.

Edit: Jak znalazłem w EPC to umnie są dwie identyczne poduszki silnika. Czy to jest pierwszy strzał który mam robić? I czy lemforder jest ok czy dorzucić z 200 zł za BOGE?

26 mar 2019, 19:50
Nowy Użytkownik

Jak mi mechanik założył podajże poduszki zamówione w jakiejś hurtowni gdzie
dobierali po katalogu to wytrzymały parę tysięcy kilometrów.
Zaryzykowałem pojechałem do salonu merca i tam kupiłem poduchy
i dopiero wtedy był spokój.
Choć na mój gust to i tak są wibracje takie jak na merca nie przystało.

07 cze 2019, 18:05
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ]