Dzisiaj jest 20 wrz 2019, 20:32

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
 Problem. Czy mogą to być gumy stabilizatora? 
Autor Wiadomość
Nowy Użytkownik

VIN: wdb2110221b002266
Mercedes: W211 320 cdi lift
Cześć wszystkim.
Pacjent mercedes w211 lift 3.0 cdi v6 napęd na tylną oś, z zwykłym zawieszeniem stoi na sprężynach obniżających eibach.
Ostatnio zaczęły pojawiać się stuki w zawieszeniu więc zaczął się remont.
Oto co zostało wymienione w przeciągu ostatnich 2-3 miesięcy:

2x nowy wahacz aluminiowy (banan)
2x nowe łączniki stabilizatora
2x silentblock wahacza dolnego
sworzeń łącznika stabilizatora z lewej strony.
2x Sworzeń zwrotnicy
2x końcówka drążka kierowniczego.
2x sworzeń wahacza górnego.

Po wymianie tych wszystkich części pozostał jeden niesamowicie irytujący stuk. Wydobywa się on z lewej strony i najbardziej odczuwalny jest na lewym łączniku stabilizatora i samym stabilizatorze. Wywołać można go bujając autem góra dół lub na boki. Podczas jazdy stuka raczej na niskich prędkościach.

Gumy stabilizatora po oględzinach wzrokowych wyglądają dobrze. Z racji tego że sam demontaż stabilizatora nie jest sprawą szybką i przyjemna, chciałbym się zapytać czy ktoś z was nie miał podobnego problemu i jeśli tak, to jak go rozwiązał.

Osobiście obstawiam gumy na stabilizatorze ponieważ wszystko inne zostało wymienione na nowe.

Pozdrawiam.

29 cze 2019, 00:21
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDBUF666
Mercedes: W211 E55 AMG USA
Rzeczywiście dużo nie zostało i dużo wskazuje na gumy stabilizatora. Nie da rady tego wymieniać nie demontując stabilizatora?

A reszta gum na górnym wahaczu?

29 cze 2019, 00:27
Nowy Użytkownik

Niestety nie. Raczej trzeba wyciągnąć cały stabilizator a do tego trzeba opuścić ławę? sanki? (nie wiem jak to się fachowo nazywa).
Także szukam kogoś kto miał jakiś problem z zawieszeniem i pomogła mu wymiana gum stabilizatora.

Jeśli chodzi o górny wahacz to gumy wydają się być w porządku. Sworzeń wahacza jest założony nowy.

Ostatnio zmieniony 29 cze 2019, 00:30 przez Rafal Mikolow, łącznie zmieniany 1 raz

29 cze 2019, 00:28
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDBUF666
Mercedes: W211 E55 AMG USA
Z doświadczenia wiem, że gołym okiem czasem nie widać stanu gum.

Sanki do wymiany stabilizatora trzeba pewnie zwalić ale czy do wymiany gum - sprawdź.

Jeszcze jedno - sprawdź, czy maglownica jest dobrze przykręcona.

29 cze 2019, 00:44
Użytkownik

VIN: WDD2040221A
Mercedes: w204 320 cdi
Ja po takim remoncie u siebie całkiem nie dawno, z tym że u mnie poszły jeszcze nowe amory i wszystko z nimi związane, miałem też stuk którego nie wykryli szpece od zawieszeń czy nawet szarpaki itp. już myślałem ze coś źle skręcone miałem w amorach, albo może nowe stukają. Szykowałem się już na reklamacje. Okazało się ze łączniki stabilizatora miałem słabo dokręcone, były wymieniane razem z amortyzatorami. Dźwięk był również irytujący wstyd było mi jeździć, nasilał się, czuć było go na całej budzie, dopiero jeden magik podniósł auto na podnośniku, kręcąc kołami przy skrajnym położeniu koła do skrętu dźwięk się pojawił i bingo, czuć było na całym drążku stabilizatora, po dokręcał i jest cacy już długi czas.

30 cze 2019, 11:57
Nowy Użytkownik

VIN: WDB2112261A531439
Mercedes: S211 E320CDI R6
U mnie można powiedzieć podobnie, już pół auta wymieniłem i dalej stuka z prawej strony... Ostatnio wymieniałem właśnie gumy na stabilizatorze i też nic nie dało, ale gdybyś chciał to mam zdjęcia dokładne co gdzie odkręcić żeby wyjąć stabilizator. Jak coś pisz na PW.

30 cze 2019, 12:33
Nowy Użytkownik

Gumy na stabilizatorze wymienione, niestety problem nie zniknął. Jutro walczę dalej.

-- 10 lip 2019, 22:48 --

Problem raczej rozwiązany. Winny na 99% amortyzator. Po zamianie stronami amortyzatorów stukanie przeniosło się na drugą stronę. Żeby w 100% wyeliminować z grona podejrzanych sprężynę odboje i łożysko amortyzatora, przerzuciłem również sam osprzęt amortyzatora z lewego na prawy. Efekt ten sam, wcześniej stukający amortyzator stuka nadal.
Dlaczego stuka? Nie mam zielonego pojęcia, brak rdzy, wchodzi ciężko wygląda jakby był dobry, a jednak...
Jak klient skusi się na zakup nowego dam znać czy w samochodzie ucichło na dobre.
Pozdrawiam.

-- 12 lip 2019, 00:36 --

Problem rozwiązany. Winny był amortyzator, po wymianie na nowy wszystko ok.
Pozdrawiam.

12 lip 2019, 00:36
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ]