Dzisiaj jest 07 gru 2022, 08:44

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
 Prośba o orientacyjną wycenę malowania zderzaka i naprawy 
Autor Wiadomość
Stały Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDB211...........
Mercedes: E320Cdi 2007 Avantgarde
Stało się Panowie. Jako, że zawsze rzetelnie mi pomagaliście to do Was zwracam się jako pierwszych. Od początku swojej przygody z motoryzacją nigdy nie byłem u lakiernika samochodowego więc chciałbym zapytać Was zanim do takiego zakładu zawitam: "Na jaki koszt orientacyjnie się nastawiać?"
Sprawa świeża z dzisiejszego wieczoru. Nie chcę wnikać w szczegóły, bo jestem już zmęczony psychicznie po całej akcji ale pokrótce nakreślę....Żona poproszona o "przeparkowanie" auta przyjęła na maskę motocyklistę po wyjeździe na główną drogę. Mądry człowiek tak się złożył, że w merca uderzył bokiem...Nic mu nie jest. Zabrała go karetka ale rozmawiałem z nim i jest ok. Żona twierdzi, że nie widziała go jak nadjeżdża i przecięła pas ruchu... Nie wiem które z nas przeżyło to bardziej...Ten chłopak, ja słysząc huk, czy żona za kierownicą. Poniżej fotki. Będę wdzięczny za podpowiedź co zrobić z maską (delikatne zarysowania i to wgięcie, nie chciałbym jej malować).

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

02 lip 2018, 23:35
VIP
Awatar użytkownika

VIN: WDB2112221A******
Mercedes: S211 320CDI
Biorą różnie - średnia to coś koło 400 za element.
Dochodzi rozbiórka, wyciąganie wgniotek, montaż... będzie pewnie ze 3 koła lekko.

03 lip 2018, 00:51
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: DSSDS###E
Mercedes: 65AMG
Robota na 1500 zł max na moje oko.
Maska do wyciągnięcia. Są fachowcy od takich zadań :)

03 lip 2018, 01:49
Stały Użytkownik
Awatar użytkownika

Dziękuję za odpowiedzi. Z nowych wieści, motocyklista ma się dobrze, nie jest połamany tylko potłuczony trochę (nie było dużej prędkości).
Po wizycie u lakiernika, właściwie to tylko zderzak do malowania, chromowana listwa do zakupu, a maska tak jak pisałeś (do wyciągnięcia i delikatnej polerki). Muszę fachowca poszukać w okolicy od wyciągania wgnieceń, bo lakiernik nie ogarnia tematu maski (już coś mu nie pasowało, że to "amelinium" ;)
Dziś zauważyłem, że lampie przedniej też się oberwało i jest zerwane jej górne mocowanie (pod maską). Szkoda trochę ledów (miałem te dedykowane razem z ramką chromowaną). Myślę, że faktycznie w 1500zł spokojnie się zamknę.

03 lip 2018, 10:26
VIP
Awatar użytkownika

VIN: WDB2112221A******
Mercedes: S211 320CDI
Szukaj PDR albo podjedź do dobrego studia detailingowego i zapytaj kogo polecą.
Napisz ile wyszło ostatecznie i za jaki zakres prac.

03 lip 2018, 12:53
Użytkownik

VIN: WDB2110561B051189
Mercedes: E350
Wyciąganie "wgniotek" na śląsku robią np tutaj:
http://dufal.pl/
Od razu uprzedzam pytanie - nie robiłem nic u nich. Sąsiad robił jakieś 2 tygodnie temu po tym jak mu rowerzysta 2 wgniotki zrobił - sąsiad zadowolony - oglądałem jego auto i rzeczywiście nie ma śladu. Najlepiej podjechać do nich i zapytać.

03 lip 2018, 15:52
Stały Użytkownik
Awatar użytkownika

Jak obiecałem, opiszę po kolei, jak przebiegała naprawa, która na chwilę obecną jest ukończona w 90% (pozostało wgniecenie na masce do "wyciągnięcia").
Zaliczyłem 6 warsztatów blacharsko-lakierniczych. Ceny o sporej rozpiętości. Podam przykład najciekawszej wyceny ;) (bez dotykania maski): 1200zł minimum, realnie 2400zł, a gdy wspomniałem o fakturze to wyszło na 3600zł :mrgreen: Tam podziękowałem od razu, bo jak sami widzicie wycena była nieproporcjonalnie profesjonalna do uszkodzeń, jakie moje auto odniosło (upierali się, że nowy zderzak z ASO musi być i koniec, później zamiennik ale nowy). Ze względu na 2 głębsze rysy nie miałem zamiaru kupować nowego skoro obecny nie był nawet pęknięty.
Kolejne warsztaty to już typ (znajomy znajomego itd..czyli polecenia i szukanie wolnego terminu, co by o Wrzesień nie zahaczyło :mrgreen: ).
Najtaniej 250zł ale malowanie tylko połowy zderzaka (z robocizną około 400zł). Kolejne warsztaty oscylowały w okolicy 500-1000zł z robocizną.
Finalnie wybrałem opcję za 800zł (robocizna+malowanie całego zderzaka+spawanie uchwytów lampy). Ku wyborze tej opcji skłonił mnie fakt dobrego kontaktu. Osoba z którą się kontaktowałem zawsze odbierała tel. znała sprawę i była zorientowana o co chodzi (poprzednicy niestety doznawali amnezji, za każdym razem zmieniając ceny na +/- i podając nowy termin naprawy). W tej cenie zostały również usunięte wszystkie rysy na masce i błotniku powstałe wokół wgniecenia i poza nim (czyli polerka maski i części błotnika).
Po demontażu zderzaka okazało się, że uszkodzeniu uległy czujniki parkowania szt 2 (były przełamane i pęknięte, piny wylezione na wierzch więc musiałem kupić). Koszt czujników 160zł. Listwa chromowana 50zł. Żarówka halogenu H11 (nie wiem czy włókno padło "od strzała", czy po prostu się w ten dzień spaliła), kupiłem obie: 40zł
Ostatni poniesiony koszt to ledy dedykowane do W211 Avantgarde (poszły w drobny mak przy uderzeniu). Musiałem kupić cały nowy zestaw za 680zł
Podsumowując całkowity koszt z ledami: 1730zł
W Sierpniu umówiony jestem z warsztatem PDR na wyciągnięcie wgniecenia maski: koszt 250zł
Co do samego wykonania...hmm, cóż mogę powiedzieć:"Wyjdzie z czasem".
Lakier dobrany idealnie, nie ma różnic lub ciemniejszego odcienia, o co najbardziej się martwiłem.
Jak się później dowiedziałem od osoby polecającej, warsztat w którym wykonałem naprawę "nie bierze klientów z drogi". Wykonują tylko naprawy powypadkowe zlecane przez ASO i też wymieniają elementy na nowe ale w moim przypadku użyli mikroskopijnych ilości kitu zatem jest szansa, że naprawa jest wykonana dobrze. Najważniejsze, że mam już gwiazdę, bo podróże do pracy autobusem mnie lekko przygnębiały, szczególnie w taką pogodę :mrgreen:

20 lip 2018, 10:04
Mentor
Awatar użytkownika

VIN: WDB2153751A000000
Mercedes: W215 CL500 306hp/ W211 E220Cdi 150hp/ W219 CLS320Cdi 224hp
Zwykłe otarcie zderzaka, a robisz z tego historię jakbyś ćwiartkę wstawiał ;)
Robiłeś z ubezpieczenia?

Naprawa wybieraków 5g 7g

20 lip 2018, 10:51
Stały Użytkownik
Awatar użytkownika

:lol: Nie, wina była mojej żony.

20 lip 2018, 11:05
Mentor
Awatar użytkownika

VIN: WDB2153751A000000
Mercedes: W215 CL500 306hp/ W211 E220Cdi 150hp/ W219 CLS320Cdi 224hp
Trochę to przeczy co napisałeś, że "nie bierze klientów z drogi", a tylko z ubezpieczalni...

Naprawa wybieraków 5g 7g

20 lip 2018, 11:11
Użytkownik

VIN: WDB2110561B051189
Mercedes: E350
Jak RadekMB napisał był to jego pierwszy raz :oops: więc ja rozumiem jego emocje :lol: .

Jeśli chodzi o wgniecenie na masce to w międzyczasie odwiedziłem ze swoim autem wymienionego kilka postów wyżej http://dufal.pl/ - i usunąłem 2 super małe wgniotki parkignowe. Na filmach które oglądnąłem czekając na odbiór auta (w moim przypadku naprawa trwała około 40 minut) to usuwają dużo większe wgniecenia niż twoje.

Z naprawy mojego auta jestem zadowolony - nareszcie mnie nie drażnią wgniecenia które miałem od momentu zakupu ;)

20 lip 2018, 11:18
Stały Użytkownik
Awatar użytkownika

Dobry znajomy polecił mi swojego kuzyna i tyle. Zrobił wyjątek, że auto jest już gotowe, bo na placu stało ze 20 rozbitków takich na których zarobi konkretne pieniądze (same marki premium roczniki takie 2012 wzwyż). Zlecenia kierują do niego różne ASO w całym okręgu, jak się rozliczają tego nie wiem ale on bezpośrednio nie jest powiązany z żadną ubezpieczalnią. Nie siedzi też przy skanerze i nie nasłuchuje o kolizji, jak to robią zakłady które wcześniej odwiedziłem. Nie mam wiedzy nt. jak ten system funkcjonuje.

20 lip 2018, 11:28
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 12 ]