Dzisiaj jest 09 mar 2021, 00:20

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
 Licznik/spalanie/temperatura 
Autor Wiadomość
Nowy Użytkownik

VIN: WDB2110161A157597
Mercedes: W211 E270 CDI 2002r.
Witam
W moim w211 2.7cdi 177km (chip 210km) 2002r. Ostatnio przyświrował akumulator (duży) siał różne błędy. Przykładowo miał 12.3v a przy próbie odpalaniu spadało napięcie do 0. Pewnego dnia postanowiłem jechać kupić nowy aku do miasta, wiec tego wziąłem i podłączyłem pod prostownik żeby tyko dojechać te kilkanaście km i na miejscu wymienić aku na nowy. Naładowałem go po czym włożyłem do auta i podłączyłem. Ku mojego zdziwienia od razu po podłączeniu aku zaczęły się świecić światła mijania mimo tego ze pokrętło od świateł było na 0. Wchodząc do auta na liczniku temperatura zewnętrzna 85stopni Celsjusza, próbuje odpalić a licznik nie reaguje (nie oświecił żadnej kontrolki na zapłonie ani nic. Świecił się jedynie przebieg i temperatura) odpalił bez problemu ale obrotomierz stanął na 800obrotow i nawet dodawanie gazu nic nie zmieniło. Wielofunkcja w kierownicy również nie reagowała, wszystko inne działało (nawiew, radio itd). Nagle przed ruszeniem zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Jakieś dźwięki z okolic licznika tak jakby się jakas zwara robiła czy coś. I nagle licznik zgasł, wszystko w nim umarło razem z przebiegiem który był wcześniej i obrotomierzem. Wystraszyłem się wiec szybko zgasiłem auto i odpiąłem aku. Załatwiłem nowy akumulator i wszytko działa jak dawniej oprócz spalania. Na liczniku pokazuje spalanie w okolicach 25-40l. Silnik według dystrybutora pali 7-8l tak jak przed akcja starego aku pokazywał mi licznik. Jeżdżę tak już z tydzień max dwa bo miałem nadzieje ze samo się naprawi. Odpinanie aku nic nie daje. Auto ma 90 stopni i spalanie i tak 25+. Miesiac/Dwa temu wymieniony termostat. Dzisiaj wsiadam do auta i nagle temperatura rośnie tylko do 40stopni (po 30km). Termostat nowy BEHRa, dotychczas temperaturę pokazywał dobra ale dziś coś mu się pochrzaniło jeszcze bardziej. Ktoś pomoże od czego mógłbym zacząć? Na kompie zero błędów. Czy ta nie rosnąca temperaturę można powiązać z tym spalaniem? Dodam ze jeszcze pare dni wcześniej temperatura cieczy była prawidłowa a spalanie i tak takie wysokie. Prosze o jakiekolwiek rady. Na SD nie mam kiedy podjechać póki co. Pozdrawiam

22 lut 2021, 22:40
VIP
Awatar użytkownika

VIN: WDB2112221A******
Mercedes: S211 320CDI
Lubimy tu pewnego rodzaju porządek (jaki - wszystko masz w regulaminie).
Pierwszy post na forum w takiej postaci traktujemy jako otwarcie drzwi z buta.
Daj znać jak się zorientujesz już co i jak oraz nadrobisz zaległości.

23 lut 2021, 01:13
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 2 ]