Dzisiaj jest 25 wrz 2020, 15:31

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
 Naprawa wybieraka skrzyni biegów 
Autor Wiadomość
Nowy Użytkownik

VIN: WDB2112612A723863
Mercedes: E240
Ostatnio miałem problem z wybierakiem jak się okazało. Skrzynia przestawała przerzucać biegi zwykle zostawała na 3 lub 4 rozłączając przy tym zawór lock-up. Po zgaszeniu wracało wszytko do normy albo i nie. Nie mam SD podłączyłęm cos takiego jak WOW od Wurtha i pokazały się błędy p1856 i p240c. W zasadzie miałem już zamówić używany wybierak ale znalazłem taki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=f-0l7-I2z6Y . Stwierdziłem że skoro wybierak i tak idzie do kosza to spróbuję jeszcze tego podpiekania płytki drukowanej w piekarniku. I okazało się że wybierak działa i wrócił do żywych. Dodatkowy efekt jest też taki że odkąd kupiłem ten samochód to SBC Hold był nieaktywny . Po kuracji w piekarniku teraz mam aktywny SBC Hold.
Jest tylko mała różnica w w211 (filmik dotyczy wybieraka z C klasy). Żółta obudowa zamiast na śrubkach jest sklejona z tą czarną wewnętrzną na szczęście tylko na zewnętrznych krawędziach które zostały obcięte. W obudowach są za to otwory na śrubki mocujące (tak jak widać na filmie) więc nie ma problemu z poskładaniem.

-- 08 wrz 2020, 17:25 --

Małe uzupełnienie grillowania wybieraka. Wychodzi na to że po niecałym roku od "naprawy" problem z wybierakiem powrócił. Mimo wszystko nie jest to najbardziej trwały sposób poprawy, chciałem zrobić kolejne grillowanie i wrzuciłem płytkę do piekarnika na 12 minut. I to był błąd. Płytka rozgrzała się na tyle że odlutowało się kilka układów scalonych :o (nie byłem w stanie przylutować ich z powrotem - kupiłem wybierak używkę).

08 wrz 2020, 17:25
Stały Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDB2100531A274983
Mercedes: W210 E280 1996 R
Ja podgrzewałem opalarką. Problem zniknął na kilka dni, potem powrócił :lol:

13 wrz 2020, 18:05
Użytkownik

VIN: WDB2112821X123497
Mercedes: S211
Może nie ten temat, ale coś podpowiecie - skrzynia 766, przedlift - wczoraj miałem taka sytuacje jakby skrzynia nie chciała wrzucić wyższego biegu, przy parkowaniu bardzo brzydkie łupnięcie między D a R i brak rekacji na zmianę trybu i ręcznego zmieniania biegów.
Po zgaszeniu i odpaleniu po 2h problem nie występował, dzisiaj to samo, żadnych problemów.

13 wrz 2020, 18:31
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ]