Dzisiaj jest 14 paź 2019, 13:26

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
 Poszukiwany elektryk - Tarnów, Kraków, Rzeszów - i okolice 
Autor Wiadomość
Nowy Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDB211016XXXXXXXX
Mercedes: E270 CDi Elegance
Witam wszystkich.

W moją czarną bestią dzieją się ostatnio dziwne rzeczy. Jest potrzebny rzetelny elektryk które rozwiąże problemy z samochodem. Do naprawy jest głównie sterowanie skrzyni biegów sequentronic oraz problemy z immobilizerem.

Aby było przejrzyście po prostu napiszę objawy z którymi się borykam.

- skrzynia biegów sequentronic:
Często jest z nią kłopot, biegi zmienia za ostro wydając przy tym dziwne dźwięki. Same dźwięki mogą być związane z tylnym mostem to samo szarpanie już nie. Czasami (średnio raz na 2 miesiące) nie da się normalnie jeździć. Podczas ruszania skrzynia biegów rusza tak jak by z czwórki - auto się dusi i całe drga. Coś jest z elektroniką sterującą źle. Czasami również po odpaleniu nie da się wrzucić żadnego biegu - lewarek chodzi ale na wyświetlaczu się nic nie zmienia i wyrzuca komunikat Transmission Visit Workshop. Po ponownym uruchomieniu samochodu wszystko wraca do normy.

- jeden raz auto odmówiło posłuszeństwa
Podczas jazdy "coś się popsuło". Skrzynia weszła na 1 i nie zmieniała biegów na inne. Wyłączyło się radio i nawiewy, nie działały kierunkowskazy ani nie działało podświetlenie zegarów przez co nie było widać poziomu paliwa oraz temperatury. Sam wyświetlacz działał. Musiałem zaparkować na poboczu i po 2 minutach wszystko wróciło do normy. Nie mam pojęcia od czego to jest.

- problem z immobilizerem
Często samochód nie wykrywa włożonego kluczyka. Trzeba postukać pilotem i ponownie włożyć do stacyjki. Baterie wymieniałem rok temu.

- trzeba wgrać nowe oprogramowanie do samochodu.

Szukam osoby która sprawdziła by co się tak naprawdę z tym dzieje. Samochód jeszcze mi posłuży, nie mam zamiaru go sprzedawać więc trzeba to ogarnąć :)

28 wrz 2019, 14:18
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 1 ]