Dzisiaj jest 04 gru 2020, 22:14

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
 Regeneracja płyty stetrującej ASB - 722.6 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDB211076
Mercedes: W211 E55AMG
Polecam do regeneracji płyty stetrującej ASB - 722.6, naszego forumowego kolegę wwljohn.

Płyta profejsnonalnie i kompleksowo zregenerowana wraz z customową modyfikacją - wczoraj wrzuciłem skrzynkę do auta i naprawde dopiero teraz merc jeżdzić jak trzeba. ASB zmienia biegi bardzo szybko, lepiej reaguje na pedału gazu oraz sprzęgło jest zdecydowanie mocniej spięte ;) i tak być powinno!

Informacyjnie dla wszystkich i ku przestordze, jezeli macie problemy ze sprzęgłem to OBOWIĄZKOWO dajcie też do sprawdzenia/zregerowania płytę bo pozwoli wam to zaoszczędzić nerwów i pieniędzy. Znam to z autopsji ponieważ musiałem 2 razy regenrować konwerter ponieważ za pierwszym razem został tylko zregenerowany "konwerter + zawór lockup" a nie zweryfikowano płyty sterującej. Na efekt nie musiałem długo czekać bo po 5 tys. kilometrów konwerter powiedział papa w postaci spalonych tarcz :(

Ostatnio zmieniony 11 mar 2019, 21:42 przez tajfex, łącznie zmieniany 1 raz

11 mar 2019, 13:59
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: wdb220....
Mercedes: W220
Dzięki za podzielenie się informacją.
Możliwe, że do AMG jest to gra warta świeczki, natomiast to innych wersji (1,8 czy 2,2 lub 3,2), raczej na pewno opłacalnie jest kupić i przełożyć całą sprawną skrzynię.

11 mar 2019, 17:09
Wyświetl profil WWW
Mentor
Awatar użytkownika

VIN: WDB2110261A4672xx
Mercedes: W211 320CDI R6 / W210 300D
Do każdego auta. Nie ma znacznia jaki to motor. W wielu przypadkach te "sprawne" skrzynie to tylko sprawna skrzynia sama w sobie i tak samo sprawna sama w sobie jakta, z którą walczy uzytkownik. Płyta czesto na pograniczu bądź już delikatnie poniżej wartości. Nie będzie czuć a sprzęgło przypala . To podstawa do każdego auta. Jeśli nie będzie sprawna to w każdym po kilku tysiącach tarcze będą spalone. Nie trzeba jej modyfikować w 1.8 czy 2.2. Podstawowy problem to partactwo w naprawach konwerterow i brak wiedzy ludzi, którzy niby profesjonalnie to robią + sterownik.
Oczywiście można robić konwerter kilka razy pod rząd. Wiele osób się tym nie chwali :)

- SBC
- modyfikacje diesla R
- modyfikacja sterownika 5g

11 mar 2019, 18:34
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: wdb220....
Mercedes: W220
Oczywiście rozumiem twój punkt widzenia - bo to twój biznes... z mojego doświadczenia i punktu widzenia wygląda to natomiast zupełnie odwrotnie.
Kiedyś dałem się namówić na naprawę skrzyni (serwis który zajmował się tylko naprawa skrzyń automatycznych), efekt był tego taki, że byłem lżejszy o kilka tyś. a skrzynia mimo wszystko nie pracowała jak przed usterką.W innych 2 autach jak pojawiła się usterka zawsze wykonywałem a w zasadzie zlecałem wymianę całej skrzyni + nowy olej, uszczelki, filtr itd. Skrzynia zawsze pracowała wzorowo - nigdy nie było najmniejszych problemów. Zakup kompletnych skrzyń był raz z gwarancją z allegro a drugi raz z dawcy - anglika, którym miałem jeszcze możliwość się przejechać. Takie rozwiązanie nie dość, że pozwalało zaoszczędzić dobre 2-3 tyś. to jeszcze cieszyło aksamitną, niewyczuwalną zmianą biegów.
Od jakiegoś czasu stosuję tylko 2 zasadę tj wymianę skrzyni na używkę i każdemu ją polecam ze względu na powyższe tj. koszty napraw skrzyni oraz ogrom partaczy i naciągaczy - wymiana to wersja najekonomiczniejsza co przy naszych już leciwych autkach myślę, że jest istotne.

11 mar 2019, 21:17
Wyświetl profil WWW
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDB211076
Mercedes: W211 E55AMG
Kolego --Arkadia-- mój post nie był po to aby w nim toczyć dyskusje co jest lepsze (nie ten dział) tu skupmy się na opinni polecanego i o usłudze z jakiej skorzystałem.

Podsumowując, oddałem płyte do regeneracji zgodnie z w/w informacją gdzie została dobrze zrobiona więc warto polecić osobę, która tego dokonała - kto chce niech skorzysta.

11 mar 2019, 22:06
Mentor
Awatar użytkownika

VIN: WDB2110261A4672xx
Mercedes: W211 320CDI R6 / W210 300D
Masz rację kolego Arkadia. Też nie jestem za remontem skrzyń, bo on nie jest potrzebny. Dałeś się naciągnąć na bzdurę za ciężkie pieniądze i doskonale to rozumiem. Nie raz trafia mi się auto, gdzie wymieniana jest skrzynia na uzywke, jeżeli wiem, że to ona bo remont jest bez sensu. Nie zmienia to fsktu, że sporo przypadków niestety do perfekcji brakuje hydrauliki i poprawnie naprawiongo sprzęgła. Zasada jest prosta - zanim ja wrzucisz na auto, sprawdź. To żaden koszt, gdy jest w ręku.

- SBC
- modyfikacje diesla R
- modyfikacja sterownika 5g

12 mar 2019, 00:46
Użytkownik

VIN: brakobecnie
Mercedes: Myślę
a z ciekawości możesz na priw rzucić mi koszty takiej regeneracji płyty sterującej?? co prawda mój konwerter jeszcze jest ok ale jak znam życie to płyta po 16 latach zycia juz na pewno nie jest sprawna w 100%

13 mar 2019, 09:59
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 7 ]