Dzisiaj jest 04 kwie 2020, 00:37

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
 [CLS500 2007] Strzelił miech po kolizji 
Autor Wiadomość
Nowy Użytkownik

VIN: WDD2193721A******
Mercedes: CLS500
Witajcie.
Ostatnio mistrzyni kierownicy wjechała we mnie na skrzyżowaniu. Cały impet poszedł w koło po stronie kierowcy, tak, że było mocno skrzywione, schowało się pod błotnik. W ASO wymienili wahacze i zwrotnicę, ustawili geometrię i niby ok. Minął tydzień, robiłem trasę i jak zjechałem na stację to po zatrzymaniu auta strzelił w tym kole miech, aż zatrzęsło.
Pytanie czy miech mógł ulec uszkodzeniu przy takim uderzeniu? Pojechałem do ASO, powiedzieli, że otworzą szkodę na nowo ale szanse małe.
Druga kwestia - z początku airmatic pompował normalnie na pozostałych kołach, ale po dojechaniu do garażu siadł już całkowicie i nie reaguje na przyciski. Czy system się jakoś dezaktywuje w takiej sytuacji?
Dzięki z góry za pomoc

21 cze 2019, 16:10
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDBUF666
Mercedes: W211 E55 AMG USA
Jak wahacze i zwrotnica były pokrzywione to dziwię się, że nie zwrócili uwagi na amorek. Skoro je wymienili - amorek też powinni a wówczas to wina serwisu, że się za to nie wzięli :?

Jak salon otworzy nową szkodę to muszą to zdiagnozować. Ta opinia będzie się liczyła przy usuwaniu szkody. Warto podeprzeć się przeglądem auta - skoro auto przeszło i nie było zastrzeżeń to należy to wiązać z tą szkodą.

29 cze 2019, 00:16
Nowy Użytkownik

VIN: WDD2193721A******
Mercedes: CLS500
Niby sprawdzane wszystko było. Ciężko polemizować z ASO, tym bardziej, że przy bezgotówkowej naprawie im też zależy, żeby wymienić jak najwięcej bo to dla nich zarobek. Geometria ustawiona, pytanie czy dałoby rade ją ustawić z krzywym amorem.
Ubezpieczyciel nie chciał nawet felgi uznać do wymiany więc nie spodziewam się, że uzna coś co nastąpiło po likwidacji szkody. Na sądy nie mam czasu. Liczę się z tym, że amortyzator będę robić na własny koszt, regeneracja miecha 800zł u Limaka. Pytanie czy to nie walnie znowu jeśli coś rzeczywiście się z amorem stało.

01 lip 2019, 10:13
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDBUF666
Mercedes: W211 E55 AMG USA
Limak cały amor robi chyba za 1200zł - różnica nie wielka a lepiej zrobić całość.
Kupujesz cały regenerowany, stary odsyłasz.
Jeśli tak zrobisz a Limak poprosisz o opinię ws amorka - możesz spróbować dochodzić odszkodowania a amorek będzie zrobiony.

05 lip 2019, 23:39
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ]