Mercedes-Benz W211
http://w211.eu/

Najem długoterminowy auta - kiedy opłacalny?
http://w211.eu/viewtopic.php?f=54&t=11906
Strona 1 z 1

Autor:  bro8 [ 04 lis 2018, 11:08 ]
Tytuł:  Najem długoterminowy auta - kiedy opłacalny?

Coraz więcej firm zamiast z leasingu korzysta z umów najmu długoterminowego. Czy w przypadku firm które skorzystają z tej opcji istnieje możliwość odliczenia 100% VAT-u? Bo w przypadku leasingu najbezpieczniej jest barć 50% do celów służbowych i 50% do celów prywatnych?

Autor:  easy [ 21 lis 2018, 14:43 ]
Tytuł:  Re: Najem długoterminowy auta - kiedy opłacalny?

Obie usługi są bardzo podobne do siebie, pod względem specyfikacji. Gdybyś porównał sobie koszta obu usług, to wyjdą bardzo podobnie do siebie.
Najem długoterminowy, może wymagać prowadzenia kilometrówki.
Najem długoterminowy opłaca się, gdy chcemy często zmieniać samochody. Leasing operacyjny samochodu trochę bardziej opłaca się, gdy planujemy posiadać dany samochód na dłużej, gdy chcemy później wykupić z leasingu. Zawsze możesz poprosić o wycenę. Wyślij zapytanie w tym celu do Hitachi Capital Polska. Na https://www.hitachicapital.pl/ masz trochę więcej info.

Autor:  dobrykierowca33 [ 27 maja 2019, 08:24 ]
Tytuł:  Re: Najem długoterminowy auta - kiedy opłacalny?

Moim zdaniem nie jest to takie opłacalne. Płacisz sporą kasę za wynajęcie samochodu ale na końcu okazuje się,ze nic nie masz. A po kilku latach cena za auto na pewno się zwróci. W przypadku leasingu wrzucasz sobie koszta rat w funkcjonowanie firmy tak wieć jest to tańsze niż kredyt ( trzeba tylko zwracać uwagę na opłaty dodatkowe, bo te moga być spore)

To już nawet pożyczki społecznościowe są o wiele bardziej opłacalne niż najem długoterminowy, którego nie polecam! https://www.futurecapital.pl/pozyczki-dla-firm

Autor:  Maskek [ 23 cze 2019, 01:24 ]
Tytuł:  Re: Najem długoterminowy auta - kiedy opłacalny?

Jak robisz duże przebiegi, samochód bez żadnej zabudowy i innych inwestycji, to najem się bardziej opłaca.

Autor:  Mercfan [ 23 cze 2019, 20:47 ]
Tytuł:  Re: Najem długoterminowy auta - kiedy opłacalny?

Leasing się opłaca gdy bierzesz z dużą kwota wykupu i zwyczajnie nie wykupujesz.
Ja tam nie trawię nazbyt leasingów i całej ich otoczki. Koszty niszczące to OC/AC, które zawsze w okresie leasingowania musisz mieć wykupione. Tanie auto ok, ale ceny pakietów do droższych aut potrafią zabić.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/