Mercedes-Benz W211
http://w211.eu/

Nokian Tyres
http://w211.eu/viewtopic.php?f=54&t=12663
Strona 1 z 1

Autor:  kowal41 [ 12 lip 2019, 08:31 ]
Tytuł:  Nokian Tyres

Ktoś może użytkował to ogumienie i byłby w stanie podzielić się opiniami na jego temat? Jak się sprawuje, przede wszystkim na tych mokrych nawierzchniach.

Autor:  sewan [ 12 lip 2019, 09:06 ]
Tytuł:  Re: Nokian Tyres

Nokian to piąty producent opon na świecie. 10-15 lat temu robili rewelacyjne opony zimowe, teraz to firma jak każda inna, produkuje opony budżetowe. Największe fabryki ma w Rosji i stamtąd pochodzi 90% produkcji. ;)

Autor:  Luty [ 12 lip 2019, 13:27 ]
Tytuł:  Re: Nokian Tyres

Z tego co wiem, to wyspecjalizowali się w produkcji opon zimowych, na zimowe warunki. Nic dziwnego, gdzie jak gdzie, ale w Finlandii zimy bywają niezwykle mroźne. Ludzie którzy tam mieszkają, zdają więc sobie sprawę z tego, jak przetrwać w tych trudnych zimowych warunkach. Dotyczy to także motoryzacji oraz opon. Odsyłam do http://bezawaryjneauto.pl/2019/06/01/nokian-tyres/ - zostało to tam trochę szerzej opisane.

Autor:  kamyk [ 12 lip 2019, 20:46 ]
Tytuł:  Re: Nokian Tyres

Jeśli chodzi o zimowki bo z takimi miałem styczność świetne opony na typowo zimowe warunki, kopny śnieg. Dla zamieszkujących tereny podgórskie dobry wybór. Na użytkowanie miejskie, bądź patrząc na to jakie mamy ostatnio zimy czyli kupa deszczu bądź susze to modele innych firm lepiej się sprawdzają np. Continental Winter Contact. Z letnimi nie miałem styczności.

Autor:  Yodas [ 12 lip 2019, 21:28 ]
Tytuł:  Re: Nokian Tyres

Ja mieszkam poza miastem w dość pagórkowatym terenie...i w miejscach gdzie przednionapędowe "kosiarki" poległy mój tylnonapędowy KOMBInezon bez problemu ruszał z miejsca...właśnie dzięki Nokianom WRD4...nie było dużo tych ciężkich śniegowo dni,ale kilka było bardzo trudnych...a wystarczy jeden taki dzień aby blacharz (w najlepszym wypadku) się cieszył..
Nie wspomnę o trzymaniu bocznym...tył ani razu nie próbował mnie wyprzedzić...ESP miało wolne całą zimę...hehe

Autor:  Hubi W210 [ 13 lip 2019, 00:31 ]
Tytuł:  Re: Nokian Tyres

Letnie mają średnie...
Lepiej zainwestować w jakieś Goodyeary albo inne Condonentale...
Zimówki na rynek europejski też szału nie robią... Ale już na rynek skandynawski to zupełnie inna bajka...
Szkoda że w Polsce ciężko je dostać... A i cena potrafi powalić na kolana...
Cała seria WR A to śmietnik
Nieco lepiej jest z WR D, ale jakby ktoś chciał zimowe madafaki zabijaki to polecam HAKKAPELITA R3 najlepiej z rynku norweskiego ;)

Pozdro z Norwegii ;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/