Dzisiaj jest 14 gru 2019, 09:42

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
 Problem z Vaneo 1.7 CDI 2002 r. 
Autor Wiadomość
Stały Użytkownik

VIN: WDB2100531A274983
Mercedes: W210 E280 1996 R
Mam problem z Vaneo.
Na początku problemem był przepalony bezpiecznik od modułu podgrzewania świec żarowych, w skrzynce z akumulatorem. Po uruchomieniu silnika zapalala się kontrolka świec i swieciła cały czas.
Po założeniu nowego bezpiecznika, tylko 80A zamiast 50,bo taki miałem pod ręką, kontrolka świec nie zapala się wcale. Rozrusznik nie kręci. Wszystko wyswietla się poprawnie na liczniku, tylko brak reakcji na próbę uruchomienia silnika. Podłączyłem SD i okazało się, ze nie może połączyć się z modułami AB, ESP, CDI, KLA, łączy się tylko z FSB (albo FBS ;) ). Przy pozostałych modułach komunikat o braku połączenia między testerem a gniazdem diagnostycznym, uszkodzony kabel diagnostyczny lub brak zasilania na modułach.
Następnie sprawdziłem bezpieczniki w skrzynce z akumulatorem, wszystkie sprawne. Zmierzyłem też napięcie sterujące przekaznikami w tej skrzynce i okazalo się, ze zamiast 12V dostają 2 do 3,5 V. Podałem w miejsce przekaźnika, który odpowiada miedzy innymi za podawanie napięcia na moduł CDI, napięcie bezposrednio z akumulatora i zapalila się kontrolka grzania świec, silnik odpalił kontrolka zgasła. Nie działa jednak w takim wypadku ESP, i brak ładowania. Sprawdziłem też czy wszystkie bezpieczniki mają przejście do dodatniej klemy akumulatora i okazalo się, że niektóre z nich mają przejście, ale tylko z masą. Nie wiem, czy to dobry sposób na sprawdzanie tych bezpieczników. Czasami mierniki tak reagują, bo są jakieś tam układy do nich podłączone. Nie mam już pomysłu gdzie dalej szukać usterki. Czy winna jest stacyjka, czy gdzieś w instalacji coś się zwarło?

09 lip 2019, 08:40
Mentor
Awatar użytkownika

VIN: WDB2153751A000000
Mercedes: W215 CL500 306hp/ W211 E220Cdi 150hp/ W219 CLS320Cdi 224hp
Jak wyjmiesz wymieniony bezpiecznik to co się dzieje?

Radom t. 604597441

09 lip 2019, 10:52
Stały Użytkownik

VIN: WDB2100531A274983
Mercedes: W210 E280 1996 R
Wyjecie nic nie zmieniło. Było to samo co na włożonym
Ale mam chyba trop. Mam odkrecony alternator, bo chcę wymienić rolki. I teraz napięcia są prawidłowe, kontrolka świec zapala się i gasnie po nagrzaniu. Silnik odpala.

Problem rozwiązał się sam. Chyba. Po założeniu zregenerowanego alternatora zaczął działać moduł grzania świec.

08 sie 2019, 16:59
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 3 ]