Dzisiaj jest 20 wrz 2019, 21:01

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
 e200 kompresor automat jakie amortyzatory? 
Autor Wiadomość
Nowy Użytkownik

VIN: WDB2110421A376425
Mercedes: w211 1,8 kompresor 2003
Jakiś czas temu wymieniłem przednie sprężyny na oryginalne i dobrane do mojego auta (były inne) i od razu nastąpiła znaczna poprawa pracy zawieszenia.
Myślę też o amortyzatorach, bo auto buja mocno na boki.
Chodzi mi o uzyskanie maksymalnie komfortowego zawieszenia.

W poprzednim moim aucie W202 2.5td wymieniłem komplet amorów na nie oryginalne firmy sachs i okazało się kasa niepotrzebnie wydana bo faktycznej poprawy komfortu jazdy nie stwierdziłem. Prawdopodobnie były zbyt twarde.

Moje pytania:
1. Czy wymiana amortyzatorów na oryginalne wprowadzi duże zmiany w komforcie zawieszenia, warte inwestycji w nowe (obecnie mam ori z przebiegiem 220kkm po polskich drogach). Sprężyny spowodowały znaczną poprawę i moim zdaniem było warto.

2. Czy któryś z Kolegów może wymieniał amortyzatory w kompresorze i może podzielić się doświadczeniem odnośnie konkretnych modeli. Wiem, że są różne twardości w zależności od samochodu - jakie byłyby dobre nieoryginalne, które jednak miałyby charakterystykę najbardziej zbliżoną do ori do kompresora? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Bardzo bym nie chciał powtórki z W202.

09 wrz 2019, 20:18
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 1 ]