Dzisiaj jest 29 wrz 2020, 06:27

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
 C219 500 2007r Ostrów Wielkopolski 
Autor Wiadomość
Nowy Użytkownik

VIN: WDD219...
Mercedes: CLS C219 500 '08 & 350 '04
Witajcie,

Jak wskazuje mój temat z listopada 2019, od dłuższego czasu już poszukuję sensownego CLS'a bądź CL (tutaj tylko w pakieie AMG i z 4Maticiem, żeby ABC nie było) z M273 pod maską.

Ponownie wrócił na olx (pojawia się i znika już od ponad pół roku) CLS w pakiecie AMG z Ostrowa Wielkopolskiego - https://www.olx.pl/oferta/mercedes-benz-w219-cls500-388km-org-amg-pakiet-CID5-IDDFDC4.html#618fd1946a;promoted

Uzyskałem numer VIN: WDD2193721A110685. Zgadza się z nim wszystko poza kierownicą - VIN wskazuje na takową z drewnianymi wstawkami (LEATHER STEERING WHEEL WITH TRIM INSERT), podczas gdy jest owych wstawek pozbawiona - chyba, że mylnie ten kod odczytuję? Taki sam mam w akutlanym CLS'ie, gdzie kierownica w drewnie).

Szybki check w Google wskazuje, ze samochód należy do członka Mercedes Benz OSW Crew. Czy może wiadomo Wam coś o tym aucie (mamy wielu forumowiczów z Wielkopolski - być może ktoś kojarzy auto)?

Mnie odstraszają felgi, przyciemnione tylne lampy i chromy, pomalowane na czerwono zaciski, kolorystyka wnętrza, napis AMG na tylnej klapie, kierownica niezgodna z VINem. Ale to pierdoły jednak, do ogarnięcia, biorąc pod uwagę to jak trudno o C219 z M273 pod maską, gdyby reszta samochodu była w porządku.

Pozdrawiam,
toxim

29 maja 2020, 21:25
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: A099230
Mercedes: E220 CDI 2002r.
Od kiedy trudno o C219 500? Pełno tego jest w Niemczech, najtańsze od bodajże 7000 Euro aktualnie. Co do kierownicy to stawiałbym albo szabrowanie pod sprzedaż, bo pchnie na allegro osobno drożej albo wystrzał poduchy i wstawili kiedyś taką. Jedno z dwóch - najprościej zadzwonić i się dowiedzieć.

http://fb.com/myjniarecznamirkow

Azaj Auto-Beratung
Import samochodów pod indywidualne zamówienie

http://fb.com/azajauto

10 cze 2020, 13:10
Wyświetl profil WWW
VIP
Awatar użytkownika

VIN: WDB2112221A******
Mercedes: S211 320CDI
A od kiedy trim insert oznacza drewno?

Oznacza ono kombinację materiału (np gładkiej skóry z perforowanymi wstawkami).

Tu faktycznie jest 289 - co oznacza, że w oryginale jest drewno (EPC ten kod tłumaczy na wood/lether....)

Natomiast z czego jest wykonana dokładnie mówią kody np:
W66 TRIM PIECES - WOOD MAPLE GRAIN DESIGNO UMBER
Y95 STEERING WHEEL IN LEATHER-/DESIGNO-WOOD DESIGN

Ta kiera ze zdjęcia powinna mieć kod 281 (AMG steering wheel) i to raczej wraz z P30 (AMG performance package).

Ktoś sobie poprawił wg własnego gustu. Ja tak zrobiłem bo dla mnie drewno na kierownicy to porażka (zimne, śliskie). Ale to rzecz gustu.
Jak jest ori to masz raczej 2 razy wartość podniesioną a nie zaniżoną tego elementu.
Chyba, że była zwykła i została pogięta na imadle i obszyta.

10 cze 2020, 14:15
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: MBW221
Mercedes: W221 CDI V6 235KM 7G
Powiem Ci, że jak takie pierdoły Cię odstraszają to będziesz raczej długo szukał auta :D
Choć kolor wnętrza wolałbym osobiście czarny, ale ten szary nie jest zły w rzeczywistości ładniejszy niż na zdjęciach, jak dla mnie 100x ładniejszy od beżowego :P
Felgi, jeżeli ori to jeszcze na nich zarobisz, a jak nie to obniżka ceny i ich nie bierz ;)

Więcej informacji: http://w211.eu/viewtopic.php?f=40&t=7088

10 cze 2020, 15:43
Nowy Użytkownik

Dziękuję za odzew ;) W szczególności za rozjaśnienie kwestii oznaczeń kierownicy w/g numeru VIN.

Gdyby nie fakt, że samochód będzie wrzucony w środku trwałe firmy, już dawno temu sprowadziłbym coś z Niemiec. Biorąc to jednak pod uwagę (z oczywistych względów) jestem skazany na polski rynek, stąd też długotrwałe poszukiwania. Niewiele CLS'ów z M273 pojawia się w ofertach.

Jak pisałem, pierdoły nieco odstraszają, ale byłyby do przełknięcia. Felgi można zmienić, z obecnością niewłaściwej kierownicy też można żyć (choć osobiście lubię drewno, mam je także w aktualnym CLS'ie (w ciemnym, moim ulubionym odcieniu, w połączeniu z czarną, wentylowaną skórą)).

Dokopałem się do znacznie lepszych zdjęć samochodu, na felgach brak napisu Vossen - domyślam się, że świadczy to o ich nieoryginalności? Na chińczykach nie chciałbym jeździć, właściciel twierdzi nie wie, czy są one oryginalne.

Jakiejkolwiek historii serwisowej potwierdzającej prawdziwość przebiegu (także w bazie MB - dwa wpoisy przy bardzo niewich przebiegach, lata temu) brak, właściciel nie wie czy samochód miał jakieś przygody. Generalnie, podejście na zasadzie "nie wiem prawie nic o samochodzie, który sprzedaję. Kupiłem, bo mi się podobał". Cóż... pozostaje czekać dalej niestety.... ;)

11 cze 2020, 22:38
VIP
Awatar użytkownika

VIN: WDB2112221A******
Mercedes: S211 320CDI
Małe sprostowanie, bo wczoraj mi się foty w tel. nie wczytywały i trochę na Twoje słowo uznałem, że w linku jest to, co deklarowane w opisie (kiera AMG).

Kiera ze zdjęć wygląda na najzwyklejszą kierownicą poliftową jaka chyba może być.
Dzisiaj, widząc foty, cofam więc zadanie o tym, że to na plus.
Monetarnie. Bo użytkowo - to kwestia preferencji.

Zostaje kwestia łopatek, a to akurat wygodniejszy ficzer. Czy kiera je miała,
czy właściciel dołożył - to inna sprawa.
Wydaje mi się, że ori miało przyciski od wewnątrz i srebrne piny od widocznej strony
z oznaczeniami + i -.

Felgi prosto sprawdzić. Wystarczy zajrzeć od wewnątrz i sprawdzić oznaczenia.

11 cze 2020, 23:05
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: WDB2110262A...
Mercedes: S211 320cdi r6
Avangarde
Należy do grupy/forum o tematyce samochodowej, na pewno mają jakieś spoty i inne spotkania, a nie wie czy vosseny są oryginalne... trochę to dziwne. Wiedział by jakby miał felunek za 10koła... a tak pewnie chinole tam siedzą.

Tak z ciekawości spojrzałem na ceny i taka aukcja wpadła mi w oko.

https://tiny.pl/7ww1p

Vosseny chińczyki, a koleś reklamuje jak ori. Pierwsze kilka zdjęć felg które sprzedaje ( bez napisu vossen), a później zdjęcie samochodów już z oryginalnymi (z napisami).

Czy to nie wprowadzanie klienta w błąd ? Moim zdaniem takie aukcje powinny być usuwane.

11 cze 2020, 23:16
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: MBW221
Mercedes: W221 CDI V6 235KM 7G
Przecież to są tylko dekielki Vossen... od środka trzeba zobaczyć to raz. Dwa te felgi to są repliki i każdy to wie, gdzie Vossen za 3k :D Trzy napisane jest przez jaką firmę są produkowane, więc wiadomo, że to nie jest oryginał ;)

Więcej informacji: http://w211.eu/viewtopic.php?f=40&t=7088

12 cze 2020, 11:56
Użytkownik
Awatar użytkownika

VIN: A099230
Mercedes: E220 CDI 2002r.
Tak na marginesie, jeśli auto idzie w trwały środek firmy to możesz je kupić przelewem w DE i wrzucić. Chyba, że chodzi o VAT.

http://fb.com/myjniarecznamirkow

Azaj Auto-Beratung
Import samochodów pod indywidualne zamówienie

http://fb.com/azajauto

15 cze 2020, 14:24
Wyświetl profil WWW
Nowy Użytkownik

Tydzień temu kupiłem ostatecznie innego CLS'a z M273 pod maską ;)

Trafiło na bogato wyposażonego, czarnego polifta z 2008 roku, z pewną historią przebiegu, prostą budą (drugi lakier tylko na jednym z tylnych błotników, niewielka ilość szpachli na jego dolnej końcówce przy zderzaku/lampie) i zdrowym (mam nadzieję ;p wszystko na to póki co wskazuje) silnikiem.

Samochód serwisowany przez poprzedniego właściciela w ASO (niestety), posiadający parę drobnych, akceptowalnych usterek mechanicznych i jedną nieco bardziej przerażającą, co miało odbicie w cenie - do dopieszczenia. Jako zaś, że koronawirusowemu spowolnieniu gospodarczemu zawdzięczam chwilowe bezrobocie... będzie czas na jego ogarnięcie, powiązane tematy zapewne powstaną wkrótce.

Nie spodziewałem się, że tak szybko przyzwyczaję się do Distronica i osiągów, które przestaną robić na mnie wrażenie. Zawodzi za to jakość dźwięku z NTG 2.5 względem Commanda z przedlifta (350'ka dalej jest ze mną).

Pozdrawiam,
Tomek

11 lip 2020, 14:25
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 10 ]